18:44
Відкритий урок з фізики у 10 класі

«Світ, в якому ми живемо,

дивовижно схильний до коливань»

Р.Бішоп

   Відповідно до річного плану роботи методичного об’єднання природничо-математичних наук 09.02.2017р. вчителькою фізики Гарновді Світланою Юріївною проведений відкритий урок з фізики у 10 класі на тему «Механічні коливання і хвилі. Умови виникнення коливань. Коливальний рух. Фізичні величини, що характеризують коливальний рух»

     Вчителькою була підготовлена презентація до уроку, водночас відповідно кожен слайд підтверджувався словами.

          Урок розпочався з повторення вивченого на попередніх уроках у вигляді фізичної розминки.

Вивчення нової теми Світлана Юріївна розпочала з невеликого відео про коливальний рух у природі, що супроводжувалося коментуванням вчителя.

       Разом з учнями було дано означення коливального руху та визначення фізичних процесів, які точно, або наближено повторюються через рівні проміжки часу.

        На уроці було розглянуто два види коливань: вільні та вимушені, а також умови виникнення коливань. Учні нагадали характеристики коливального руху: амплітуду, період та частоту та виконали задачі на закріплення.

       Під час уроку вчителькою проведено ряд демонстрацій коливального руху. А саме: коливання підвішеної кульки на нитці та коливання важка на пружині.

    На прикладах флатера, коливань земної поверхні, коливань архітектурних споруд, струн музичних інструментів, годинника, радіо та телефона Світлана Юріївна показала роль і значення коливальних рухів для науки і практики.

     Також учнів зацікавила інформація про маятник Фуко. Вчителька звернула увагу на один з унікальних маятників Фуко в УжНУ. Наприкінці уроку проведено закріплення вивченої теми.

       Вчасно підведено підсумки, оцінено роботу учнів та задано домашнє завдання.  Протягом уроку учні були активні та уважні.

 <ФОТО ЗВІТ>

 

 

 

Переглядів: 234 | Додав: Калинич
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]