19:04
ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

 Результат пошуку зображень за запитом "день української писемності"

         З 9 по 16 листопада в нашій школі проходив тиждень української мови, присвячений дню УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ.

Бережіть природу і мову,
Щоби справжніми бути людьми
Пісню мами, її колискову,
                                                    Що уперше почули дітьми.
                                                          Все робіть, щоб річки не міліли,
                                                          І ліси хай піснями звучать
                                                        І щоб мовою рідною вміли
                                                          Україну свою оспівать.
                                                                                                                                 Н. Красоткіна

           ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ  

        Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематична лінійка, класні години тощо.

            Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Метою всіх проведених заходів було:

  • донести до учнів красу і багатство української мови;
  • формувати відчуття краси рідної мови;
  • розвивати мовленнєві здібності учнів;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

         Учителі української мови і літератури Касинець І.П. та Сулима Г.Ю. не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу. З нагоди відкриття Тижня української мови вони виготовили яскраві учнівські стіннівки, присвячені рідній мові,  на тему: «Найкраща мова єднання – українська». Саме назва цього колажу й стала девізом усього тижня.

     9  листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій вчитель Касинець І.П. урочисто оголосила  про відкриття Тижня української мови, ознайомила з основними заходами, закликала брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповіла про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови. З цікавістю учні дивилися  презентацію  «Історія виникнення українського письменства», а також літературно – музичну композицію «   Наша мова- мова нації  »
    Звичайно, було сказано й про заохочування у вигляді гарних оцінок найактивнішим, найсумліннішим та переможцям, адже будь- який захід у школі є частиною навчального процесу.

                        Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України  розпочався ХVІІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.  Головна його мета – підвищення інтересу учнів до вивчення української мови, виховання шанобливого ставлення до культури й традицій українського народу, пошук талановитих учнів, підтримка та розвиток творчих здібностей дітей.

                      Традиційно перший етап цього конкурсу  у нашій школі стартував 9 листопада 2016 року, у День української писемності та мови. За перемогу змагалися   учні 3-11 класів . Виконуючи конкурсні завдання, діти показували не тільки знання граматичного матеріалу, але і те, як вони знають українські прислів’я та приказки, уміють творити і фантазувати.

              За результатами конкурсу, відповідно до суми набраних балів, членами журі визнано наступних переможців:

4 клас:  Попович Іванна    , учениця 4 класу (вчитель Мордяк Г.В.)

Серед учнів 5-11 класів переможцями стали:

5 клас: Пішковцій Олександра (вчитель Касинець І.П.), 

6 клас:  Леонов Сергій     (вчитель Сулима Г.Ю.),

7 клас: Калинич Василь (вчитель Касинець І.П.)

8 клас: Лучин Людмила  (вчитель Сулима Г.Ю), 

9 клас: Гасинець Ігор  (вчитель Касинець І.П.)

              Переможці І етапу XVІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика братимуть участь в районному етапі конкурсу, який відбудеться 26листопада.

              Сподіваємося, що серед переможців наступних етапів будуть і учні нашої школи.

             Бажаємо їм успіхів!  

<ФОТО ЗВІТ>

             10 листопада   учні 5-11класів  взяли участь у «Конкурсі грамотіїв»  (написання диктанту ). Діти не тільки змагалися за перемогу у конкурсі, але й перевірили власну грамотність. Кращими з кращих стали:  Ковальова Ю.(5 клас), Леонов С., Пашко А.,Коцака Ю. (6 клас), Калинич В.(7 клас), Лучин К.(8 клас), Гасинець І. (9 клас) , Марюхнич О.( 10 клас)Всі переможці отримали грамоти.

        А також серед учнів школи було проведено конкурс «На кращий учнівський зошит».

            11 листопада  були проведені класними керівниками  виховні години до Дня української писемності та мови: «Рідна мова солов`їна!», «Нащадки Кирила і Мефодія», «Історія народних свят і обрядів»…

         Спільно зі шкільною бібліотекою ( бібліотекар Русин М.Л.) вчителі-словесники підготували тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячених Дню української писемності та мови, „Слова... В вас мудрість вічна і любов жива”, „З історії виникнення письма”.

            З неї можна було дізнатись про видатних учених-філологів (любителів слова), ознайомитися з кращими роботами учнів школи на мовну тематику, розглянути і навіть погортати найбільший  «Орфографічний словник української мови».

<ФОТО ЗВІТ>

 

             14 листопада відбувся конкурс на знання рідної мови серед учнів 9-11 класів, який підготував і провів вчитель української мови Касинець І.П.

         У цікавій формі проходила інтелектуальна гра «Найрозумніший» . Із вступним словом-вітанням до гравців звернулася вчитель української мови і  побажала успіхів.

           Перемогу одержала учениця 10 класу Козар Ангеліна .

У підсумку, всі були задоволені і з піднесеним настроєм. Захід був дійсно пізнавальним, веселим, незвичним, учням сподобалось, а це головне.

         Отже, мети досягнуто.

 

<ФОТО ЗВІТ>

             15 листопада

             Вчителем української мови та літератури Сулима Г.Ю.було проведено літературну сітлицю «Закарпатські письменники» . Наш край багатий на видатних людей. Також він багатий і на відомих письменників. Так, до числа письменників нашого краю входять такі визначні постаті:О.Духнович, Іван Ірлявський ,сучасні –С.Жупанин, Ю.Шип та ін..    Учні    Лучин Л.,Фийса І та Глуханич Л.    ознайомили присутніх з  видатними особистостями нашого краю. 

<ФОТО ЗВІТ>

 16 листопада

        16 листопада у школі пройшов День толерантності.Класний керівник Касинець І.П. з  учнями 7 класу  провела годину спілкування на

тему:    «ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЛЮДИНИ – НАЙВАЖЛИВІША УМОВА МИРУ І ЗЛАГОДИ В СІМ’Ї, КОЛЕКТИВІ, СУСПІЛЬСТВІ».

Учні ознайомились з поняттям толерантності, ознаками толерантної людини, мали нагоду відпрацювати у конкретних життєвих ситуаціях модель толерантної поведінки.

          Урочисто проходило закриття тижня. Були  відзначені та нагороджені переможці  та найактивніші учасники .

 

<ФОТО ЗВІТ>

Переглядів: 377 | Додав: Калинич
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]