15:05
“Ой хто, хто Миколая любить…”
 
 
  У свято святого Миколая в школі відбувся ранок, приурочений цьому дню, підготовлений вчителем початкових класів Рошко О.І..У святі були задіяні всі учні початкових класів. А по завершенні свята святий Миколай вручив подарунки всім учням школи .

 

Є в народу нашого чудові традиції:

Колядки та щедрівки, є і вечорниці.

Ось настав чудовий день,

Повний сонця та пісень,

Повний пахощів для друзів,

Що зібрав їх в дружнім крузі.

Показати хоче нині, як у нашій Україні

Ми святкуєм Миколая!

***

Святий Миколай світом вже походжає,

У кожну оселю Він завітає,

Нехай і у Вашу дари принесе.

Хай збудеться Вами задумане все!

Здоров’я, щастя, любові й добра!

  Кожного року українці святкують два свята Миколая. Перше — 22 травня, а друге 19 грудня. Свято Миколая, особливо «зимнього», святкують урочисто, запрошують гостей. Святого Миколая люди люблять, бо він захисник усіх бідних і знедолених. Народ про святого Миколая склав багато легенд і переказів. У них розповідається, як він боронить людей від стихійного лиха, а особливо, на воді. Всі рибалки мали в своїх куренях образ святого Миколая і брали його з собою, виходячи в море на промисел.

Бо Святий Миколай — другий після Бога заступник людей від усіх проблем нещасть. Відомо, що все життя він ніс людям Добро і Милосердя. Найбільше люблять і шанують його діти.

Для них він почесний охоронець і завжди до них приходить з подарунками. Легенда оповідає, що у дитинстві (а ріс Миколай у заможній родині) горнувся хлопчик до бідних, нужденних, скривджених, голодних та калік. Він змалку щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Вдачею був тихий, незлостивий. Він приходив на допомогу бідним знедоленим людям у найскрутніші хвилини життя несподівано і завжди так, аби його ніхто не бачив. Робив добро, не чекаючи на подяку і славу. І тому його ще за життя називали «батьком сиріт, вдів і бідних». Після смерті батьків продав маєток і роздав гроші бідним, а сам став священиком. Своїми молитвами зцілював недужих, сліпих і калік. Він також втихомирював море, бурю, гасив пожежі, охороняв від напастей, був покровителем подорожніх у путі, а також усіх тварин — диких і свійських. Святий Миколай всім серцем любив дітей і кожному хотів подарувати бодай крапельку своєї любові.

На це свято Святий Миколай дає дітям подарунки, а вони співають колядку:

Ой хто. Хто Миколая любить,

Ой хто, хто Миколаю служить,

Тому святий Миколай

На всяк час помагай,

Миколаю!

Ой глянь, глянь на Вкраїну рідну,

Ой глянь, глянь на змучену, бідну.

Ми тебе, всі люди, молим:

Проси в Бога ти їй долі,

Миколаю!

Ой, проси долі для Вкраїни,

Ой, нехай встане із руїни.

Доля й щастя хай витає,

В славі й волі хай засяє,

Миколаю!

Це свято відзначають весело і щиро дякують Святому Миколаю за допомогу і підтримку в житті.
 

Переглядів: 562 | Додав: Директор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]