18:52
День української писемності та мови

   “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

   9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Традиційно у Кальницькій загальноосвітній школі  І –ІІІ ступенів у цей день відбувається низка заходів.

     Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України розпочався Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Головна його мета – підвищення інтересу учнів до вивчення української мови, виховання шанобливого ставлення до культури й традицій українського народу, пошук талановитих учнів, підтримка та розвиток творчих здібностей дітей.

      Перший етап цього конкурсу у нашій школі стартував 9 листопада 2017 року, у День української писемності та мови. За перемогу змагалися учні 3-11 класів . Виконуючи конкурсні завдання, діти показували не тільки знання граматичного матеріалу, але і те, як вони знають українські прислів’я та приказки, уміють творити і фантазувати. Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу і в районному конкурсі.

      Бібліотекар Русин М.Л. підготувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячену Дню української писемності та мови„З історії виникнення письма”. Учні дізнались про видатних учених-філологів (любителів слова), розглянули і навіть погортали цікаві книжки. Мета екскурсії учнів 6 класу разом з учителем української мови та літератури Касинець І.П. в бібліотеку - звільнити книги від лежання на полицях, перетворити весь світ на велику бібліотеку, залучити до цікавого процесу читання не лише друзів та знайомих, але й незнайомих людей. Хочеться вірити, що читання книг рідною мовою стане щоденною потребою, неодмінною складовою життя кожного.

      Учні 11 класу підготували цікаві повідомлення – презентації на теми «9 листопада День української писемності та мови»(Тангел К.), «Історія виникнення українського письменства»(Кресяк М.). На святі звучали пісні ,з цікавістю учні дивилися відеоролик , слухали інформаційні хвилинки.

        Отже, любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.

<ФОТОЗВІТ>

 

 

 

 

Переглядів: 253 | Додав: Калинич
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]