> <
Головна » 2018 » Листопад » 23 » "Жнива скорботи"

"Жнива скорботи"

      Голод. Голодомор. Геноцид.

     Ці вбивчі слова назавжди увійшли у сім’ї українців, в історію України ХХ ст. та нашу пам'ять. 85 років тому Україна пережила страшну трагедію. Голодомор був свідомою та цілеспрямованою політикою сталінського режиму. Голодомору 1932-1933рр. передували насильницька колективізація, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельні компанії та масовий терор на селі.

     Як наслідок – Україна втратила чверть свого населення. Щохвилини вмирало 17 людей, щогодини – 1000, майже 25 тисяч щодня. Особливо великою була смертність серед дітей. Так у вересні 1933 року за шкільні парти не сіло близько двох третин учнів. Жертвами Голодомору 1932-1933 рр. в Україні стали (за підрахунками українських та зарубіжних дослідників) від 6 до 10 млн. осіб. Окрім того, Голодомор посіяв страх серед людей, у тому числі на генетичному рівні. Його наслідки можемо спостерігати й у наші дні. Учкомом школи проведена година пам`яті,  до вшанування безневинно убієнних голодом . Не було тоді ні війни, ні посухи, ні потопу, ні моровиці. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, дітей і ще ненароджених…» Всі присутні запалили свічки скорботи, вшановуючи пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання. Розповідь ведучої та вірші у виконанні учнів нашої школи, врізалися в серця присутніх, змушували задуматися, затужити за тими, хто помер під час Голодомору.Крім цього було переглянуто відеофільм та учнівську презентацію.  У школі весь день класними керівниками та класоводами проводилися тематичні години,бесіди,лекції та інші заходи до вшанування 85 річниці Голодомору 1932 - 1933 років.

        В кінці заходу школярі та працівники школи вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час геноциду українського народу.

<ФОТОЗВІТ>

 

Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
[ Registration | Login ]