> <
Головна » 2018 » Листопад » 9 » День української писемності та мови

День української писемності та мови

 “Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої  сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

  9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. Традиційно у Кальницькій загальноосвітній школі І –ІІІ ступенів у цей день відбувається низка заходів.  Розпочався День писемності з екскурсії у шкільний музей учнів 5,6 класів з учителем української мови та літератури Касинець І.П. Мета – ознайомитись з творчістю письменників – земляків (Туряниця Ю, брати Федаки), виховувати любов до рідного краю, його культури; розвивати творчі здібності учнів і формувати естетичні смаки; виховувати особистість, яка шанує минуле та сучасне, прививати почуття гордості за своїх земляків .З цікавістю і захопленням діти розглядали книги з автографами та подарунковими надписами самих авторів.

   Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України розпочався Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Головна його мета – підвищення інтересу учнів до вивчення української мови, виховання шанобливого ставлення до культури й традицій українського народу, пошук талановитих учнів, підтримка та розвиток творчих здібностей дітей.

       Перший етап цього конкурсу у нашій школі стартував 9 листопада 2018 року, у День української писемності та мови. Переможці шкільного етапу представлятимуть нашу школу і в районному конкурсі.

     До написання диктанту національної єдності долучилися і учні нашої школи . Найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою . Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

    Бібліотекар Русин М.Л. підготувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячену Дню української писемності та мови „З історії виникнення письма”.

     Незабутньою залишиться у пам’яті учнів 8-9класів інтелектуально-розважальна гра «Хто краще: хлопці чи дівчата?»,підготовлена і проведена вчителем української мови та літератури Касинець І.П.

       Щоб досягти поставленої мети, гравці повинні були проявити себе, показати свої знання та уміння з української мови та літератури, історії України,бути вихованими та культурними під час спілкування, мати великий словниковий запас слів, уміти приймати рішення в нестандартних ситуаціях, проявити колективну творчість і комунікативні здібності, творчу самостійність і відповідальність, уміти самоорганізовуватись та працювати в команді.

      Переможці дівчата отримали сертифікат на оцінку в «10» балів з української мови , а команда, що програла отримала сертифікат на оцінку в «9» балів.Видатний давньогрецький філософ Сократ зробив свого часу висновок: «Чим більше я знаю, тим більше я не знаю».

      Людина приходить у світ для того, щоб постійно вдосконалювати, насамперед – себе, свій духовний світ, свої знання, уміння, навички, здібності. Саме тому протягом, майже, всього життя людина наполегливо навчається. І не важливо чоловік ти чи жінка. Важливо лише те, що всі ми відчуваємо потребу в збагаченні знаннями, отриманні задоволення від інтелектуальної спроможності. Тож будьмо розумними!!!!

   На святі звучали пісні,виразне декламування віршів про мову ,з цікавістю учні дивилися відеоролик «Історія виникнення українського письменства» , слухали інформаційні хвилинки. Отже, любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.

<ФОТОЗВІТ>

 

 

 

Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
[ Registration | Login ]