> <
Головна » 2017 » Травень » 18 » День вишиванки у школі

День вишиванки у школі

Одягнімо, друже, вишиванки —

Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій.

 

    Такі слова пролунали напередодні Дня вишиванки в Кальницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів з уст вчителя української мови та літератури Касинець І.П., закликаючи учнів одягнути вишиті сорочки . А 18 травня 2017 року до шкільної акції приєдналися не тільки вчителі, учні, а також і батьки учнів . Школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

       Був проведений виховний захід «Вишиванка моя, вишиванка!» Вишиті сорочки, українські пісні,виразне читання віршів ,презентація, неймовірно цікавий танцювальний номер,гумористична міні – вистава – усе це створило неймовірну атмосферу на заході і нагадало нам, українцям, наскільки безмежна й широка душа нашого народу, наскільки багатогранні його таланти і наскільки актуально й важливо нині повертатися до своїх першоджерел.

      Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до України.

         У наші дні вишиванка - символ, який єднає українців .

       Проведення такого свята продемонструвало, що учні нашої школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

      На закінчення на шкільному подвір’ї відбувся флеш-моб «Вишиванка нас єднає!».

    Організатор свята Ірина Петрівна Касинець зазначила : « Зараз – особливий час. Ми звертаємося до джерел народної творчості, до народних традицій. І як радісно усвідомлювати, що вони сьогодні оновлюються, оживають, і, мабуть, чим більше ми будемо їх знати, тим життя наше буде радіснішим, духовно багатшим. Вишиті народними візерунками сорочки згуртовують націю і роблять нас сильнішими!

 

Одягнімо вишиванки, друже,

Хай побачить українців світ —

Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ!».

<ФОТО ЗВІТ>

Всього коментарів: 0
Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.
[ Registration | Login ]