16:05
Зустріч з ветеранами Афганської війни

«Ми будем довго пам’ятати і вам забути не дамо»

З нагоди 25 річниці Дня виведення військ з Афганістану у нашій школі вчителями філологами Касинець Іриною Петрівною та Сулима Ганною Юріївною була організована зустріч із воїнами афганської війни.

Також на таку хвилюючу зустріч був запрошений сільський голова с.Кальник - Рошко А.А.

Учні школи для своїх гостей, вчителів та однокласників приготували тематичну розповідь про страшні роки афганської війни, яка забрала велику кількість і українських солдат. Зараз історики по різному оцінюють цей крок Радянського Союзу.

Для тих же, хто пройшов пекло Афганістану, це була не просто війна, це був інтернаціональний обов’язок, допомога братньому народу. Як розповіли школярам гості, воїни-інтернаціоналісти, вони не лише захищали простих афганців від маджахедів та душманів, а й допомагали їм розбудувати інфраструктуру країни, яка хотіла жити по новому, долаючи страшну бідність.

Воїни-інтернаціоналісти і зараз є прикладом для багатьох, адже яку б посаду не обіймали до своїх обов’язків ставляться дуже відповідально. Війна, незважаючи на всю її жорстокість, не тільки розлучає, але й поєднує людей – тих, хто пройшов її дорогами, у кого є спільні спогади, – братні почуття зв’язують їх на все життя.

Сьогодні учасники Афганської війни – це живі люди, які ходять нашими вулицями і яких треба також шанувати й пам’ятати, як і всіх героїв інших воєн.

Ветерани розповіли про нелегкі часи в історії нашої країни, про свою молодість, про афганську війну. Їм випало щастя жити. Вони пройшли пекло війни Афганістану, вони не поповнили списки загиблих, вони і є тією пам’яттю, що пише історію.

На зустріч із школярами завітали такі, воїни-афганці:

1. Сулима Віктор Іванович
2. Алмашій Михайло Васильович
3. Рошко Валерій Васильович
4. Шапенко Сергій Іванович
5. Майсак Юрій Йожефович
6. Мацецка Володимир Васильович
7. Туряниця Михайло Андрійович

Кожне слово переконливе, кожна історія виховує. Із захопленням і тривогою вслухалися учні в сповідь людей, що гідно пройшла афганське пекло. Хвилина мовчання, історичні відео, хвилюючі пісні, авторська пісня у виконанні Алмашій Михайла Васильовича, надовго залишаться в пам’яті школярів.

Переглядів: 323 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]