10:44
З Днем прапора України!

23 серпня українці відзначають величне свято — День прапора України. Сполучення синього та жовтого кольорів — одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства. 

А що ж означають ці кольори? Спробуємо розібратися.

Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану.
Проте є і інші означення. Жовтий і синій кольори є поєднанням головних символів життя — золотого сонця у синьому космосі.

А ще жовтий і синій — це вогонь і вода, чоловіче та жіноче.


Таке поєднання кольорів використовували і козаки. З ХVІІІ ст. прапори Війська Запорозького  все частіше виготовлялися на блакитному полотнищі, де жовтою фарбою малювалися зорі, хрест, зброя чи постаті святих.

Дедалі більше ці дві фарби зустрічаються в побуті, в одязі козаків, використовує їх навіть церква.


Терниста і складна історія формування українського прапору. Тривалі війни, втрата автономії та входження до складу великих імперій змушували на деякий час відкласти думки про державний прапор.
Проте, через багато років, у 2004-му, справедливість відновиться, й українці, після складного шляху визнання незалежності своєї країни, почнуть святкувати День прапора на загальнодержавному рівні.
Друзі! Пам'ятайте, що прапор — одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. Тож сьогодні не забудьте вивісити на свій будинок жовто-блакитний прапор як символ гордості за свою країну.

Переглядів: 622 | Додав: Директор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]