13:44
1 квітня - День Сміху.

1 квітня – день, який в жодному календарі не виділений червоним кольором, як святковий. Так сьогодні і в нашій школі, із різноманітними конкурсами, жартами, смішинками, переглядом мультфільмів пройшло свято 1 квітня – радісно, весело і цікаво. Учні взяли активно участь і в конкурсі стінгазет. Всі газети визнано кращими.

Проте в усьому світі його по праву вважають Днем сміху або Днем дурня, в кого як заведено. Веселі розіграші з однаковим успіхом влаштовують в Україні, Росії, Німеччині, Англії, Франції, США, країнах Скандинавії, і навіть на Сході. Як виникло – це свято жартівників та веселунів читайте далі.

У Стародавньому Римі День сміху присвячували божеству, а в Британії існувало місто дурнів.
Про виникнення першоквітневої традиції веселитися, жартувати та обманювати один одного існує чимало різних гіпотез, що сходяться в одному – коріння її глибоко сягають у середньовічну європейську культуру. Але дехто з дослідників взагалі говорить, що 1 квітня відзначати почали ще в часи античності на фестивалі Деметрія. Фестиваль відбувався на початку квітня, в його основі лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри – Прозерпіни. Пошуки доньки ні до чого не призвели – адже її крики були лише обманною луною.

У Стародавньому Римі в середині лютого відзначалося свято дурних. Історик Апулей вважав, що обман був пов'язаний зі святом на честь божества Сміху. Інші стверджують, що це свято зародилося ще в Індії, де 31 березня щороку відзначали свято жартів. Ісландські ж саги говорять, що звичай обманювати 1 квітня, був введений богами на згадку про Скадею, дочку бога Тіасса. У британському фольклорі походження 1 квітня пов'язують із Готамом (Gotham) – легендарним Містом Дурнів, розташованим десь у графстві Ноттінгемширі. За переказами за давніх часів в Англії існував такий звичай: якщо король проїжджав по якій-небудь дорозі країни, вона ставала державною власністю. Жителі міста Готама хитрістю зробили так, щоб король відмовився від відвідування їхнього міста. Після того, як монарх довідався про витівку, він розсердився і повелів покарати підступних підданих. Однак, в'їхавши в Готам, королівські посланці побачили, що люди займаються дуже дивними справами: хтось намагається зловити гусака на вудку, інші – палять рибу в річці. Збентежені гінці доповіли про побачене королю, і той вирішив, що городяни – ідіоти, а тому карати їх немає за що. Британці вважають, що саме з того часу почали святкувати День дурня. При цьому спочатку його відзначали, як свято обману багатих бідними. Пізніше в історію увійшов розіграш, який влаштувала лондонська газета в 1860 році. Редакція розіслала кілька сотень запрошень англійським джентльменам, в яких було написано, що об 11 годині 1 квітня в Тауері відбудеться щорічна церемонія вмивання білих левів. Як це не дивно, але більшість із запрошених з'явилися в призначений час при повному параді, чим неабияк повеселили оточуючих людей. Цікаво, що через сторіччя інша лондонська газета повторила розіграш, який також увінчався успіхом.

Є також версія про походження традиції з подій, що описані в Євангеліє від Матфея. За цією версією, у день, що відповідає сучасному 1 квітня, відбулося Воскресіння Христове, а римські солдати, які вартували могилу Христа, поширили неправдиві чутки про те, що тіло було вкрадене учнями Ісуса тому, стали зачинателями звичаю поширювати в цей день брехню та плітки.

Переглядів: 3417 | Додав: Адміністратор
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]